Nie należy stawiać go również w miejscu silnie uczęszczanym, tzn. obok nie powinno się przebiegać, długo pracować, ponieważ ryby są bardzo wrażliwe, a gwałtowne ruchy użytkowników domu/mieszkania mogą przyczynić się do ich zaniepokojenia lub co gorsza wyskakiwania ponad taflę wody. Akwarium musi stać na bardzo równej, stabilnej i trwałej powierzchni. Zbiornik nie może stać na szafce po starszej siostrze, ani tym podobnych. Są specjalne szafki akwarystyczne, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo. Możemy samodzielnie również zaprojektować półkę, np. taką jak na zdjęciu obok. Dwa stalowe stelaże w kształcie trójkątów podpierające akwarium świetnie się sprawdzą. Pamiętajmy, że zanim postawimy nasz zbiornik na jakiejkolwiek powierzchni należy przed tym położyć pod nim piankę lub korek, który wyrówna ewentualną różnicę w wysokości. Dobrym wyjściem będzie także mata łazienkowa, charakteryzująca się dużą sprężystością.

Zakup pierwszego filtru

Po wybór zapraszam do działu Sprzęt akwariowy, gdzie można znaleźć obszerny poradnik jaki filtr wybrać. Kiedy zaznajomisz się z tamtą treścią, wróć do tej strony i kontynuuj.

Termometr i grzałka

Po wybór zapraszam do działu Temperatura oraz Sprzęt akwariowy, gdzie można znaleźć obszerny poradnik czym kierować się w doborze pierwszej grzałki i termometru.

Wybieramy podłoże

Po wybór zapraszam do działu Podłoże, gdzie znaleźć można obszerny poradnik jakie podłoże wybrać i w jaki sposób wcielić je w życie akwarium. Kiedy zaznajomisz się z tamtą treścią wróć do tej strony i kontynuuj.

 

Pierwsza woda w akwarium

Kiedy w naszych rękach zagości filtr, termometr, grzałka i odpowiednio dobrane podłoże, możemy po raz pierwszy zalać akwarium. Wodę z kranu należy nalać do jakiegoś zbiornika/ wiaderek i po 48h wlać do zbiornika. Dlaczego? Ponieważ woda kranowa jest silnie chlorowana i należy odczekać dwie doby na odparowanie tego środka bakteriobójczego ( jest to czas bardzo bezpieczny, najczęściej jednak wystarczają 24h). Opcjonalnie można dolać do niej uzdatniacza wody, który ją znormalizuje.

 

Dalej

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com