Wgłębka wodna – roślina akwariowa zaliczana do wątrobowców; należy do gatunku mszaków.

Wgłębka wodna – mocowanie

Pochodzenie: wody stojące, moczary leśne Europy, Azji i obydwu Ameryk.

Rozmiary: osiąga wysokość bliską 2 cm, szerokość jest właściwie nieograniczona. Jej budowa przypomina nieco drobną, skręconą siatkę.

Wymagania świetlne: średnie do wysokich. Im silniejsze oświetlenie, tym roślina przybiera jaśniejsze odcienie zieleni.

Temperatura: 18-25 stopni Celsjusza.

Rozmnażanie: rozmnaża się poprzez podział plech.

Uprawa: średnio-trudna ze względu na niską odporność na glony. Szkodniki bardzo często chwytają się, oplątują na całej powierzchni Wgłębki wodnej doprowadzając do jej obumarcia. Lubi dodatek CO2. Preferuje wodę miękką o odczynie obojętnym. W korzystnych warunkach wodnych rozwija się bardzo szybko, stąd należy zwracać uwagę czy nie ogranicza innym roślinom dostępu do światła.

Chętnie podskubywana przez rybki, u których dieta roślinna odgrywa ważną rolę (np. molinezja szerokopłetwa)

Umiejscowienie w akwarium: roślinka pływa pod powierzchnią wody, ale może zostać także przyczepiona do kamienia/korzenia za pomocą żyłki.

Akwaryści cenią sobie Wgłębkę wodną ze względu na jej niezwykłą funkcjonalność. Stanowi rewelacyjne schronienie dla młodego narybku, a w niektórych przypadkach stanowi dogodne miejsce złożenia ikry przez samicę.

Pasjonaci akwarystyki z Bubble-World! Tworzymy inspirujące treści, pomagając zarówno nowicjuszom, jak i doświadczonym akwarystom w tworzeniu ich idealnych podwodnych światów. Podziel się naszą pasją do akwarium!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *