Encyklopedia roślin akwarystycznych

Moczarka argentyńska - roślina z rodziny żabiściekowatych. Jej budowa fizyczna przypomina nieco Moczarkę kanadyjską. Często uznawana za najładniejszą z moczarek. Posiada jasnozielone liście, rosnące bardzo gęsto wzdłuż łodygi, a przy intensywnym oświetleniu roślina sprawia wrażenie puszystej.    

Pochodzenie: wolno-płynące, stojące wody Argentyny, Brazylii oraz Urugwaju i Paragwaju. Występuje także w południowej części Ameryki Północnej i wodach Ameryki Środkowej, jednak do tych miejsc została przetransportowana z Ameryki Południowej.

Rozmiary: roślina mierzy ok. 90cm, jej rozłożone liście powodują, że osiąga szerokość
2cm. Łodyga o grubości 2.5mm.  

Wymagania świetlne: średnie. W słabym świetle rośnie drobniejsza i bardziej wątła.

Temperatura: 20-27 stopni Celsjusza.

Rozmnażanie: wegetatywne. Ucięcie rośliny powoduje wykształcenie w tym miejscu nowego zalążka.

Uprawa: łatwa; podłoże nie wymaga nawożenia. Ważne, aby zachować bezpieczną odległość między sadzonkami, ponieważ do niższych sfer może nie dochodzić wystarczająca ilość światła, co skutkuje gubieniem liści. Taki przypadek występuje przy oświetleniu poniżej 0.3 W/1l. 

Przy dobrym oświetleniu jest jedną z przodujących roślinek produkujących tlen.

Umiejscowienie w akwarium: trzeci plan akwarium.

 

 

 

Wróć do Baza roślin

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com