Glony w akwarium

Zetknięcie się z kolejną plagą glonów w akwarium nie jest przyjemne. W większości wypadków, zdegradowanie wszystkich glonów kończy się silnym osłabieniem zbiornika, wyginięciem części roślin, a w najlepszym wypadku zmarnotrawieniem czasu poświęconego nad ich usuwaniem. Są jednak sposoby walki, dzięki którym nie musimy pozbywać się całej flory, a jej częściowe przerzedzenie będzie ostatecznością.

Na samym początku przestrzegam przed zakupem środków chemicznych do zwalczania glonów, ponieważ dużo skuteczniej osłabią rośliny niż niechcianych gości. Są ostatnią deską ratunku, kiedy wszystkie inne metody walki ze szkodnikiem zawodzą. 

 

Glony są nieodłącznym elementem życia w każdym akwarium. Niektóre z nich wręcz wskazują na wysoką stabilność wodną zbiornika, inne zaś alarmują akwarystę o niepokojących warunkach panujących w baniaku. Czy, i w jaki sposób pozbyć się glonów można dowiedzieć się z poradników dotyczących każdego z podgatunku. Serdecznie zapraszam do lektury.

Wyróżniamy kilka kategorii glonów, kliknij w link i dowiedz się więcej:

 

 

 

 

 
   

 

 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com