Wybór filtra akwarystycznego

Filtry akwarystyczne dzieli się ze względu na ich miejsce użytkowe. Wyróżniamy:

-wewnętrzne,

-zewnętrzne,

-kaskadowe,

Każdy z nich ma swoje wady i zalety. W niniejszym artykule przybliżę ich zasadę działania oraz skuteczność i jakość pracy.

Filtr akwarystyczny wybieramy zazwyczaj ze względu na fundusze jakimi dysponujemy lub preferencje osobiste, takie jak np. rozmiar, wydajność, trwałość, czy wygodę użytkowania.

Każdy nowy sprzęt, powinien zostać dokładnie zbadany pod kątem użytecznym. Mam tutaj na myśli całą masę czynników.

Filtr musi być ściśle dostosowany do zbiornika, w którym będzie się znajdował. Nie może być mniej lub bardziej wydajny niż informuje Nas o tym producent.

Przed zakupem warto sprawdzić, czy plastik, z którego wykonany jest sprzęt posiada atesty i nie jest toksyczny dla środowiska wodnego.

O ile to możliwe, nie kierujmy się ceną. Często natrafić można na produkty nie zapewniające odpowiednich standardów. Filtr to bardzo istotny element, którego nie należy lekceważyć, a jego wybór ma bezpośredni wpływ na jakość życia podopiecznych.

 

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com