Temperatura akwarium

Temperatura wody w akwarium jest sprawą bardzo istotą. Z jednej strony nie tylko zapewnia rybkomprzetrwanie, ale także wpływa odpowiednio na tarło oraz ich kondycję fizyczną i psychiczną.

Przeciętna temperatura dla rybek akwariowych wynosi ok. 24-25 stopni C. Jej wysokie wahania dobowe mogą przyczynić się do śmierci podopiecznych, stąd tak ważnym staje się zakup odpowiedniej grzałki. Oczywiście, w naturalnym środowisku również dochodzi do zmian temperatury, ale najczęściej nie przekraczają 2-3 stopni C. Śmiało można powiedzieć, że nocne spadki temperatury o taką wartość wpływają pozytywnie na rybki. Rano, po takim zabiegu, rozbudzone, stają się aktywniejsze za dnia i wzrasta prawdopodobieństwo tarła.

                

Termometr

Do cyklicznego sprawdzania temperatury wody w akwarium najlepszym wyborem jest termometr szklany - rtęciowy lub alkoholowy. Dlaczego nie w formie paseczka naklejanego na szybę? Ponieważ, jest o wiele dokładniejszy i nie ulega zniszczeniu. Kupiony raz, od czasu do czasu oczyszczany z osadów jakie się tworzą na jego powierzchni będzie z nami do ostatnich dni zbiornika. Jedynym mankamentem może być gumowa przyssawka, którą będziemy zmuszeni wymienić po ok. roku czasu, ze względów estetycznych i funkcjonalnych, ponieważ z czasem staje się mało plastyczna, odklejając się od ścianki akwarium. Termometr - paseczek po czasie, wygląda bardzo nieestetycznie; kolor płowieje, wskaźnik temperatury wyciera się pod wpływem dotyku, a klej pozostawiony po jego obecności może być w przyszłości problematyczny do usunięcia.

 

 

                          

Wróć

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com