W tym miejscu dowiesz się czym kierować się podczas zakupu filtra akwarystycznego. Kaskadowy, wewnętrzny czy zewnętrzny? Duży czy mniejszy? Poznasz budowę i zasadę działania. Chcesz wiedzieć jak stosować ceramikę w filtrze? Powinna być mniej czy bardziej porowata? Musisz wiedzieć jakie filtry chemiczne umieścić w swoim filtrze? Szukasz wkładów biologicznych, ale nie wiesz jak działają? Serdecznie zapraszam do lektury.

Jak umieścić filtr w akwarium?

Filtry akwarystyczne dzieli się ze względu na ich miejsce użytkowe. Wyróżniamy:

  • wewnętrzne,
  • zewnętrzne,
  • kaskadowe,

Każdy z nich ma swoje wady i zalety. W niniejszym artykule przybliżę ich zasadę działania oraz skuteczność i jakość pracy.

Filtr akwarystyczny wybieramy zazwyczaj ze względu na fundusze jakimi dysponujemy lub preferencje osobiste, takie jak np. rozmiar, wydajność, trwałość, czy wygodę użytkowania.

Każdy nowy sprzęt, powinien zostać dokładnie zbadany pod kątem użytecznym. Mam tutaj na myśli całą masę czynników.

Filtr musi być ściśle dostosowany do zbiornika, w którym będzie się znajdował. Nie może być mniej lub bardziej wydajny niż informuje Nas o tym producent.

Przed zakupem warto sprawdzić, czy plastik, z którego wykonany jest sprzęt posiada atesty i nie jest toksyczny dla środowiska wodnego.

O ile to możliwe, nie kierujmy się ceną. Często natrafić można na produkty nie zapewniające odpowiednich standardów. Filtr to bardzo istotny element, którego nie należy lekceważyć, a jego wybór ma bezpośredni wpływ na jakość życia podopiecznych.

Pasjonaci akwarystyki z Bubble-World! Tworzymy inspirujące treści, pomagając zarówno nowicjuszom, jak i doświadczonym akwarystom w tworzeniu ich idealnych podwodnych światów. Podziel się naszą pasją do akwarium!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *