Choroby i zakażenia ryb w akwarium

Każdy doświadczony akwarysta przynajmniej raz w historii swojego zbiornika akwariowego zetknął się z chorobą ryby. W większości, przeciętnemu zakażeniu możemy zapobiec sami, stąd warto zaznajomić się z podstawowymi zasadami obowiązującymi opiekuna akwarium, które pozwolą ustrzec się przed ospą rybią, czy chorobą sporowcową.

Naczelnym hasłem dotyczących chorób ryb akwariowych powinno stać się: "lepiej zapobiegać niż leczyć". Jest wiele elementów istotnych przy zapobieganiu chorobom w zbiorniku, stąd serdecznie polecam zaznajomienie się z poradnikiem: Łatwiej zapobiegać chorobom ryb. Jeżeli na to jest za późno, a rybki już są chore, przedstawiam tutaj małą bazę danych na temat powszechnych chorób. Do najczęstszych należą:

 

 

Wróć

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com