Rotala indyjska – zwana także rotalią okrągłolistną. Atrakcyjna i popularna roślina akwariowa, która przy silnym oświetleniu wybarwia się na czerwono. 

W sprzyjających warunkach wytwarza dużo tlenu.

Pochodzenie: wody Ameryki Południowej, Indie.

Rozmiary: pojedyncza roślinka osiąga ok. 60cm wysokości. Średnica najczęściej ok. 1.5cm w zależności od warunków. Często rośnie pojedynczo, ale kiedy staje się dojrzała, rozwija odnogi u podstawy.

Wymagania świetlne: średnie do wysokich. Przy średnich i niskich warunkach nie przybiera koloru czerwonego. Do jej prawidłowego wzrostu należy używać świetlówki, w której dominującą barwą jest żółć.

Temperatura: 20-28 stopni Celsjusza.

Rozmnażanie: wegetatywne. Tworzy odgałęzienia u podstawy.

Uprawa: b. łatwa, pH wody 6.0-7,5. Nie wymaga nawożenia.

Umiejscowienie w akwarium: przede wszystkim III plan akwarium.

Przez akwarystów ceniona ze względu na swój jasnoczerwony kolor, (przy odpowiednio mocnym oświetleniu) przy czym jest mało wymagająca. Chętnie wykorzystywana przez młody narybek do chowania się przed dorosłymi rybkami. Kiedy rośnie gęsto, dla  mieszkańców zbiornika staje się dogodnym miejscem do składania ikry.

Pasjonaci akwarystyki z Bubble-World! Tworzymy inspirujące treści, pomagając zarówno nowicjuszom, jak i doświadczonym akwarystom w tworzeniu ich idealnych podwodnych światów. Podziel się naszą pasją do akwarium!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *