Zwiększenie mocy oświetlenia w akwarium bez modyfikacji obudowy

Zabieg sprowadza się wyłącznie do wyklejenia powierzchni pokrywy akwarium taśmą lub folią aluminiową. Należy wybrać taką, która będzie wodoodporna. Kupiona przypadkowo, nieodporna na warunki wodne folia może odklejać się od pokrywy.

Ważne, aby klej taśmy nie był toksyczny. To jeden z najważniejszych warunków, jakimi musimy kierować się podczas zakupu. Woda spływająca po powierzchni, z czasem może kontaktować się z klejem, co przy jego złym składzie może powodować niechciane zatrucie wody.

Należy również zwrócić uwagę na powierzchnię folii. Nie powinna być chropowata, nie może posiadać wzorków ani odcieni tęczy (folia często występująca w sklepach budowlanych). Charakteryzować powinien ją wysoki połysk i gładka powierzchnia, jak na zdjęciu powyżej. 

Wyklejanie powierzchni pokrywy akwarium

Biorąc do ręki pokrywę akwarium, od strony wewnętrznej, na jej powierzchni możemy zauważyć liczne zacieki, osady a w skrajnych przypadkach także miejscowo glony. 

Wystarczy spojrzeć na zdjęcie. Możemy zaobserwować duże zacieki w okolicach świetlówki oraz tylnej części pokrywy. Do oczyszczenia 2-letnich osadów posłużyłem się papierem ściernym o małej gradacji. Tak przygotowana powierzchnia będzie gotowa do wyklejania.

 

Dalej

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com