Krzysztof23: Słyszałem, że dorosły zbrojnik niebieski powinien spożywać dietę bogatą w warzywa. W jaki sposób je przygotować i które z nich można podawać?

Obowiązkiem każdego akwarysty, który dba o zbrojnika niebieskiego jest regularne podawanie warzyw. Ryba chętnie zjada marchew, sałatę, brokuły, a nie gardzi także ogórkiem, czy kalafiorem. Oczywiście każda jednostka jest inna, nie wszystkie rybki muszą lubić wymienione tutaj warzywa.

Przygotowanie? Warzywa należy ugotować lub wyparzyć i w razie potrzeby obrać ze skóry.

Michalina_mod10: Do swojego 112 litrowego akwarium chciałabym wpuścić kilka sztuk kiryska. W związku z tym nasuwa mi się pytanie. Czy krewetki Amano nie będą przez rybki atakowane?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie. Kirysek jest bardzo spokojną i ułożoną rybą akwariową. Z całą pewnością nie zagrozi żadnym krewetkom w Twoim zbiorniku.

Jeżeli chcesz poczytać więcej, zajrzyj do naszej bazy ryb i poczytaj więcej o kirysku pstrym.

brutuS_O: Kupiłem piasek kwarcowy, z myślą o nowym podłożu. Piasek przepłukiwałem ciepłą wodą, ale po zalaniu baniaka, woda jest mocno mleczna i ma bardzo małą przejrzystość, do kilku cm. Czy mogę umieścić w zbiorniku ryby? To normalne? Może kupiłem zatruty?

Nie ma powodów do obaw. To normalny skutek zbyt słabego przepłukiwania nieoczyszczonego piasku kwarcowego. Cały efekt to tylko duża zawartość drobnego materiału mechanicznego (pył), który z czasem osiądzie na dnie, a proces ten może to trwać nawet jedną dobę. Jeśli chcesz, możesz śmiało wpuścić do akwarium rybki, nic się nie stanie.

Mantonimolek: Kupiłem roślinki, w których były jaja ślimaków. W jaki sposób mogę pozbyć się plagi mięczaków?

Walka ze ślimakami w akwarium nie jest łatwa. Pozostaje ręcznie wyrzucać dorosłe osobniki, usuwać jaja składane na roślinach i ściankach zbiornika. Jeśli chcesz i masz taką możliwość wykorzystaj Anentome helenę do zwalczenia przynajmniej części niechcianych ślimaków.

 

Wróć

 

 

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com