Woda jako podstawowy składnik życia ryb

Woda jest podstawowym czynnikiem warunkującym życie ryb. Odpowiada za ich zachowanie, samopoczucie oraz stan psychiczny. Od niej zależy jest także poziom zdrowotności ryby i wiele innych. Woda zatem stanowi środowisko, decydujące o wszelkich aspektach chowu ryb.

Akwaryści poddając wodę akwariową badaniom i analizie przede wszystkim skupiają się na jej składzie chemicznym (w tym zanieczyszczenia), twardości, odczynie oraz temperaturze.

Poznanie chociażby podstawowych aspektów dotyczących jakości wody i utrzymywania jej należnego stanu staje się właściwie obowiązkiem każdego akwarysty. W niniejszej publikacji przyjrzyjmy się jak woda wpływa na życie ryb i roślin akwariowych.

Warto przyjrzeć się bliżej następującym wskaźnikom:

 

 

Wyróżnione w tym miejscu działy pozwolą nawet niedoświadczonemu, początkującemu akwaryście zapoznać się z ogólnoprzyjętymi normami w sposób łatwy i przystępny.

 

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com