Oziębianie wody w zbiorniku

Wykorzystanie wody

Wykorzystanie wody jest z reguły bezpieczniejsze, ale i mniej wydajne przy obniżaniu przysłowiowej "gorączki". Dużym plusem schładzania zbiornika za pomocą cieczy jest fakt, że można je przygotować znacznie szybciej, w przypadku np. naszego zaniedbania o właściwą temperaturę w zbiorniku.

Pierwszy sposób jest analogiczny do techniki nr.2 z poprzedniej strony. Zamiast przygotowywania lodu, wykorzystujemy zimną wodę, którą wypełniamy całą pojemność butelki. Zasada ostrożności i działania jest identyczna.

Można także robić częste podmiany wody na tę, która ma o kilka stopni Celsjusza mniej, jednak jest to metoda bardzo czasochłonna, nietrwała, a codzienne wymienianie nawet 20% wody jest rozwiązaniem, które może być przyczyną zachwiania flory bakteryjnej w zbiorniku akwariowym.

Na co się zdecydować? Dla małych i średnich akwariów powinniśmy trzymać się techniki bazującej na zimnej wodzie. W przypadku akwarium powyżej 100-150l możemy bez obawy sięgnąć po lód, sprawny filtr przyda się przy roznoszeniu schłodzonej wody, a  duży litraż zapewni bezpieczeństwo rybom, które będą mogły bez ryzyka oddalić się od źródła naszych poczynań.

Wróć 

  

 
         
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com