Łatwiej zapobiegać chorobom ryb niż je leczyć

Fachowa pomoc

Pamiętajmy o tym, że jeżeli w akwarium pojawi się choroba, a nie potrafimy jej zdiagnozować w sposób prawidłowy, należy zasięgnąć rady doświadczonego akwarysty. Może być nim nasz znajomy lub po prostu zaufany sprzedawca sklepu.

Uwaga na nowo nabyte ryby

Należy poświęcić szczególną uwagę nowym mieszkańcom akwarium. Ryba może nie dawać objawów choroby, ale istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że jest nosicielem czynników chorobotwórczych. Stąd każdą nowo nabytą jednostkę należy bacznie obserwować. Jeżeli jest taka możliwość, odizolować, kontrolować przez 2-3 tygodnie przed wpuszczeniem do głównego baniaka.

Wszystkie przytoczone przeze mnie wnioski mogą być pomocne i w wielu przypadkach pozwolą ochronić podopiecznych przed wystąpieniem chorób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróć do Choroby i zakażenia

 

 
         
 
 
 
 
 
   

 

 
 
 
 
 
 
 

Autorzy nie biorą odpowiedzialności za szkody wynikłe z użytkowania tej strony i zastosowania się do porad w niej zawartych.

Prawa do materiałów umieszczonych na niniejszej stronie zastrzeżone. Publikowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie bez zezwolenia Administracji zabronione.

Copyright © 2009 by paq-studio.com